مزایای استفاده از CMS

مزایای استفاده از CMS

نسبت به طراحی سایت اختصاصی در موارد نادری ممکن است سایتی که می خواهید در بستر سیستم های مدیریت محتوا قابل تعریف نباشد که طبیعتا نیاز به برنامه نویسی اختصاصی آن دارید. ولی در اکثر مواقع سایتی که می خواهید ، با استفاده از CMS ها قابل اجراست مزایای استفاده از CMS ، نسبت به طراحی سایت اختصاصی عبارت اند از :

صرفه جویی در زمان ایجاد و بروزرسانی وب سایتها :

در حالی که طراحی و پیاده سازی یک وب سایت اینترنتی به صورت اختصاصی، ماهها به طول می اجنامد، قرار دادن اطلاعات سایتتان در قالب یک CMS از پیش طراحی شده، بیش از یکی دو هفته طول نخواهد کشید. این صرفه جویی در زمان، احتمالامحرک بسیار خوبی برای طراحی وب سایت شما با یک CMS است. یک CMS کلیه نیازهای مشتریان را پیش بینی کرده و پس از درخواست مشتری برای طراحی وب سایت کافی است نسخه ای از یک وب سایت طراحی شده توسط این CMS بر روی اینترنت قرار گیرد. با این توصیف هزینه طراحی و پیاده سازی یک وب سایت به شدت کاهش می یابد.

پشتیبانی مطمئن تر :

با توجه به اینکه طراحی وب سایتهای اختصاصی، معمولا یک بار برای شما و متناسب با نیاز شما انجام می شود و برای سایرین کاربردی ندارد، لذا چنانچه تیم طراح سایت از پشتیبانی آن سر باز زد، دیگری نیز نخواهد توانست وب سایتی که دیگران نوشته اند را پشتیبانی کند لذا نمی توانید تجارت خود را بر این اساس پایه ریزی نمایید. این در حالی است که شرکتهای طراحی وب سایت که صاحب CMS می باشند، با تعداد زیادی مشتری مواجه اند که قبلا برای ایشان از پورتال ایشان استفاده منوده اند.

طبیعتا این شرکتها می بایست پشتیبانی کاملی از سیستم مدیریت محتوای خود به عمل آورند انعطاف پذیری بیشتر : CMSها بسیار انعطاف پذیرتر از وب سایت های خاص منظوره اند. لذا می بایست از مستندات، آموزش و سادگی بیشتری برخوردار باشند

امنیت بالاتر وب سایت : با عنایت به اینکه تعداد زیادی وب سایت به کمک CMS ها راه اندازی شده است، لذا شرکت طراح دائما در حال رفع ایراد، ارتقاء قابلیت ها و افزایش امنیت آن است . شما می دانید و می بینید چه چیزی را خریداری می نمایید.وقتی شما از شرکت طراح سایتی می خواهید تا وب سایت اختصاصی برای شما طراحی کنند، نمی دانید نهایتا برآیند تلاشهای انجام شده بعد از چندین ماه در آن شرکت چه خواهد شد و آیا محصول نهایی، همان چیزی است که شما در ذهن می پروراندید. این در حالی است که وقتی شما طراحی سایت خود را با یک CMS انجام می دهید، می دانید و می بینید چه چیزی را خریداری می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس